Eliminacje Mistrzostw Polski w Głogowie

Głogów kilka dni temu (27 – 30 października) był gospodarzem Eliminacji Mistrzostw Polski. W turnieju wystartowali zawodnicy reprezentujący: Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie, Zrzeszenie „Start” w Bielsku Białej, „Start” w  Zielonej Górze, „Start” w Kielcach, Klub Sportowy „Zieloni” w  Zielonej Górze, Stowarzyszenie „Start” w Katowicach, Stowarzyszenie „Prometeus” w  Konopiskach, Klub Sportowy „Pamara Boccia” w Lublinie, „Konar” w  Warszawie, Stowarzyszenie „Krok Za Krokiem” w Zamościu i Stowarzyszenie „Start” w Poznaniu.

Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach – BC2, BC3, mieszana (BC1, BC4, BC5) oraz integracja. W kategorii BC2 wystartowało 18 zawodników w tym dwóch reprezentantów naszego klubu: Patryk Barszczyk i Mateusz Urbański. Początkowo rozgrywki toczyły się w grupach, następnie najlepsza ósemka walczyła o wejście do finału. Mecze były niezwykle zacięte i toczyły się na wysokim poziomie.

Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” we współpracy z Cichymi Pracownikami Krzyża i miastem Głogów przy współfinansowaniu PFRON.

Klasyfikacja końcowa Eliminacji MP w Bocci Głogów 2015:

Kategoria BC2
1. Gruchot Anna – START Zielona Góra
2. Urbański  Mateusz – PAMARA Lublin
3. Wesołek  Marta – START Poznań

4. Kiciak Marcin – SPDN Krok za krokiem w Zamościu
5. Patryk Barszczyk – PAMARA Lublin

.