Mistrzostwo Polski w BC2 zostaje w Lublinie

Po zmaganiach w turniach eliminacyjnych nadszedł czas na finał Mistrzostw Polski, który w tym roku odbył się w Drzonkowie/Zielonej Góry w dniach 17 – 20 listopada 2016. W kategorii BC2, w której startują reprezentanci naszego klubu Patryk Barszczyk i Mateusz Urbański wystartowało 12 –stu najlepszych zawodników z siedmiu klubów.

Początkowo zawodnicy rywalizowali w trzech grupach. W następnej fazie w ścisłej czwórce nie znalazł się nikt z zeszłorocznego podium, co było dużym zaskoczeniem. Natomiast w półfinale i w finale, po bardzo dobrej grze znalazł się Patryk Barszczyk. W finale pokonał Marikę Furtak i został nowym Mistrzem Polski. Patrykowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mateusz Urbański w klasyfikacji końcowej zajął 6 miejsce.

Mistrzem Polski został zawodnik naszego klubu – Patryk Barszczyk.

Zdjęcie

Zdjęcie

W zawodach uczestniczyło 32 zawodników z 11 ośrodków Bocci w Polsce.

Zdjęcie

To kolejny sukces zawodników z Lublina, którzy nieprzerwanie wiodą prym w kategorii BC2 od 2010 roku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcie

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski w kategorii BC2:

1 Patryk Barszczyk KS Pamara BOCCIA Lublin
2 Marika Furtak IKS Zieloni Zielona Góra

3 Kalkowski Tomasz Start Poznań
4 Szuba Patryk Konar Warszawa
5 Lipowski Konrad Konar Warszawa
6 Urbański Mateusz KS Pamara BOCCIA Lublin
7 Wesołek Marta Start Poznań

8 Nabrdalik Sylwia „Dar Serca” Rędziny
9 Kopiel Karolina AKSON Krok za Krokiem Zamość
10 Kiciak Marcin AKSON Krok za Krokiem Zamość
11 Gruchot Anna Start Zielona Góra
12 Pomarański Kamil AKSON Krok za Krokiem Zamość

Marek Barszczyk
Trener w klubie Pamara Boccia Lublin